قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب تفریحی وردپرس
امروز : چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ می باشد.
جای تبلیغ شما این جاستجای تبلیغ شما این جاست

اخبار

تبلیغات متنی


    Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/learntur/matroke.ir/wp-content/themes/34-Arman2-2sweb.ir-res/sidebar-right.php on line 114

بدترین و بهترین ترند‌های آرایشی

بدترین و بهترین ترند‌های آرایشی

بدترین و بهترین ترند‌های آرایشی

اگر چه آرایش و میکاپ چیزی شخصی است، اما در طول تاریخ ترند‌هایی هم خوب و هم بد که جلب توجه کرده اند دیده شده اند. برخی از این ترند‌های زیبایی بسیار قدیمی بوده و هنوز هم پس از نسل ها، جذاب انگاشته می‌شوند، اما برخی آن قدر عجیب هستند که باور نمی‌کنیم روزگاری پرطرفدار و معمول بوده اند. برخی از این ترند‌ها نه تنها عجیب و غریب بلکه ترسناک نیز بوده اند.

بهترین: خط چشم بالدار

خط چشم بالدار یک ترند آرایشی است که همیشه بوده و یکی از پرطرفدارترین ترند‌ها در سال‌های اخیر بوده است. تاریخچه این خط چشم که با نام «چشم گربه ای» نیز شناخته می‌شود به دوران مصر باستان باز می‌گردد. در آن روزگار، زنان چشم هایشان را با سرمه‌های مشکی و سبز آرایش می‌کردند تا نه تنها چشم هایشان نمود بیشتری داشته باشد بلکه به باور آن ها، چشم هایشان را از چشم بد نیز در امان نگه می‌داشت.

در همان دوران، مردان و زنان عرب بادیه نشین نیز برای مراقبت از چشم‌های خود از آب و هوای داغ بیابان از سرمه استفاده می‌کردند. در دهه ۱۹۵۰، اختراع خط چشم مایع باعث شد که کشیدن خط چشم بالدار بسیار راحتتر از قبل شود و ستارگانی مانند الیزابت تیلور و سوفیا لورن آن را ترویج دادند.

بهترین: رژ لب قرمز

لب‌های قرمز یاقوتی بهترین چیزی که است می‌تواند زیبایی یک زن را دوچندان کند و از دیرباز یکی از ترند‌های آرایشی محبوب زنان بوده است. لب‌های قرمز که حس جذابیت و پیچیدگی را ایجاد می‌کند از دیرباز با زنانگی مرتبط دانسته شده است. در اوایل قرن بیستم، الیزابت آردن، از غول‌های عرصه زیبایی، از رژ لب قرمز موجود در کسب و کار خود برای ترغیب زنان به مبارزه برای بدست آوردن حق رأی استفاده کرد و بدین ترتیب به نماد جنبش زنان برای کسب حق رأی تبدیل شد.

اما تاریخچه رژ لب بسیار قدیمی‌تر از این است. مصریان باستان از حشرات برای قرمز کردن لب‌های خود استفاده می‌کردند. روسپی‌های یونان باستان نیز لب هایشان را به شراب آغشته می‌کردند. در قرون وسطی نیز آرایش معمولاً ناخوشایند و ممنوعه در نظر گرفته می‌شد گر اینکه به عنوان وسیله‌ای برای زیباتر شدن زن در نگاه همسرش مورد استفاده قرار می‌گرفت. ملکه الیزابت اول نیز لب‌های قرمز یاقوتی را ترویج می‌کرد و حتی باور داشت که رنگ لب قدرتی ضد مرگ دارد.

بدترین: خط لب

اشتباه نکنید منظور ما این نیست که خط لب نمی‌تواند زیبا باشد، اما محدودیت‌هایی در مقدار اعمال آن باید در نظر گرفته شود. شاید بگویید این محدودیت چقدر است؟ به طور کلی باید بگوییم که اگر خط لب فاصله زیادی از خط لب واقعی شما داشته باشد، اصلاً جالب نیست. البته با یک خط لب می‌توانید لبان خود را بزرگ‌تر و برجسته‌تر نشان دهید. سابقه این ترند آرایشی به دهه ۱۹۳۰ باز می‌گردد وقتی که جوآن کرافورد، بازیگر سرشناس آن دوران، شروع به کشیدن خط لب در لب بالای خود کرد که از آن با عنوان سبک «لکه» (Smear) یاد می‌شد. این ظاهر جدید چنان با استقبال روبرو گردید که افزایش ۱.۵۰۰ درصدی فروش رژ لب در یک دهه را در پی داشت. همه زنان تلاش کردن اند با این ترند لب‌های خود را برجسته‌تر و بزرگ‌تر نشان دهند، اما امکان زیاده روی در این مورد بسیار زیاد است.

بدترین: نئون

اگر در دهه ۸۰ میلادی زندگی کرده باشید بدون شک ترند آرایشی نئونی را به چشم دیده اید. در اواخر قرن بیستم آرایش نئوئی بسیار رایج بود و زنان نه تنها یک لایه بلکه چند لایه رنگ‌های متفاوت را دور چشمان خود استفاده می‌کردند و اخیراً نیز تلاش‌هایی برای بازگرداندن این ترند صورت گرفته است. از آنجایی که رنگ‌های نئونی بسیار روشن هستند باید در انتخاب آن‌ها برای این سبک آرایشی بسیار دقت کرد.

بهترین: کمان کیوپید

ترند آرایشی موسوم به کمان کیوپید (Cupid’s bow) در دهه ۱۹۲۰ و توسط یکی از دوست داشتنی‌ترین زنان قدیم هالیوود به نام کلارا بو، ترویج شد که در آن وی مرکز لب‌های خود را قرمز کرده و به صورت عمودی توسعه می‌داد و از طول آن‌ها می‌کاست به نحوی که لب به اصطلاح غنچه‌ای و کلفت می‌شد. در دنیای زیبایی، عبارت «کمان کیوپید» به لب بالا نیز اطلاق می‌شود که شبیه یک کمان دوتایی متعلق به کیوپید است که خدای عشق در میان رومیان باستان بوده و تیر‌های عشق او عشق و خواستن را در دل اهدافش ایجاد می‌کرد.

اگر چه این ترند کلاسیک و گذشته نگرانه است، اما نمی‌توان آن را از مد افتاده دانست. در اوایل قرن بیستم عبارت «میک آپ» برای بازیگران به کار می‌رفت در حالی که زنان نجیب زاده «محصولات آرایشی» استفاده می‌کردند. کمپانی Max Factor در سال ۱۹۲۰ شروع به تبلیغ لوازم آرایشی تحت عنوان «میک-آپ» کرد با این استدلال که «هر زنی باید بخواهد که شبیه یک بازیگر به نظر برسد».

بدترین: پچ زیبایی

پچ‌های زیبایی یا اقلامی که به صورت آویزان می‌کنند یکی از عجیب‌ترین ترند‌های آرایش در طول تاریخ بوده اند و اگر چه در دوران باستان به عنوان ابزاری برای پنهان کردن نقص‌ها و زخم‌های صورت استفاده می‌شدند، اما در اواخر قرن ۱۶ میلادی به شکل دیوانه واری وارد فرهنگ آرایش زنان شدند.

 

منبع: تابناک باتو

کلمات کلیدی : ,,,,,,,,,,