قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب تفریحی وردپرس
امروز : چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ می باشد.
جای تبلیغ شما این جاستجای تبلیغ شما این جاست

اخبار

تبلیغات متنی


    Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/learntur/matroke.ir/wp-content/themes/34-Arman2-2sweb.ir-res/sidebar-right.php on line 114

دلیل حالت پرواز تلفن در هواپیما چیست

 

دلیل حالت پرواز تلفن در هواپیما چیست

دلیل حالت پرواز تلفن در هواپیما چیست

حالت پرواز تلفن همراه را چرا در هواپیما فعال می کنیم؟

هواپیماها یکی از وسایل حمل و نقل انسان ها از نقطه ای به نقاط دیگر می باشند که روزانه صدها هواپیما در سطح جهان برای حمل و نقل انسان ها بصورت هوایی در حال فعالیت هستند و قیمت بلیت آنها نیز نسبت به سایر وسایل حمل و نقل اعم از اتوبوس ها و قطارها بسیار بیشتر می باشد.حالت پرواز تلفن

اما جمله ای که هر یک از ما پس از سوار شدن در هواپیما ممکن است به شدت شنیده باشیم، ” لطفا گوشی های خود را به حالت هواپیما بگذارید ” است که پس از شنیدن این جمله باید فورا حالت تلفن را به هواپیما تغییر دهیم. با این وجود حتما برای هر یک از ما ممکن است جای سوال باشد که چرا و به چه علت باید اسمارت فون خود و تبلت را حین پرئاز باید بر روی حالت هواپیما قرار دهیم؟

به همین دلیل ما در ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی نمناک قصد داریم علت اینکه چرا و به چه علت باید گوشی خود را حین پرواز در حالت هواپیما بگذارید را آشنا خواهیم کرد. همراه ما باشید.

بطور کلی حالت هواپیما یا ” airplane mode ” به حالتی گفته می شود که فعال کردن آن گوشی شما روشن خواهد ماند، اما راه های ارتباطی آن همانند تماس، پیامک و داده های سیم کارت کاملا قطع خواهند شد و بجزء این ۳ ویژگی می توانید از قابلیت های دیگر اسمارت فون خود استفاده کنید.

اما دلیل آنکه گفته می شود حین پرواز گوشی خود را در حالت ” airplane mode ” قرار دهید بسیار ساده ولی در عین حال بسیار ضروری است چرا که اگر شما اسمارت فون خود یا هر دستگاهی که به آن سیم کارت متصل است را روشن بکذارید، باعث ایجاد صدای گوش خراش در هدفون خلبان و کمک خلبان در اثر تشعشعات ایجاد شده شود که می تواند باعث اختلالاتی در تمرکز خلبان شود.

در هیمن راستا خانم خلبانی به نام ” Nikita Schmidt ” این گونه گفت :” زمانیکه شما تلفن همراه خود را در حالت هواپیما قرار نمی دهید، گاها می تواند باعث اختلال در هدفون چندین خلبان شوید. از طرفی آنها نیز نمی توانند به شما هشدار بدهند و تنها یکبار در ابتدای سفر به تمام شما اعلام می شود. گاها این تشعشعات ممکن است به میزان ۸ وات نیز برسند که برای هر حلبانی می توان بسیار آزار دهنده باشد و می تواند آلودگی رادیویی را منجر شود”.

 

منبع: نمناک

کلمات کلیدی : ,,,,,,,